Course is Open
All Calendars
Calendars
   All Calendars  
   All 
   Artisans 
   Mens 
   Ladies 
   Seniors 
   Over 19s 
   Scratch 
   Club Team 
   Mixed 
   Juniors 
   Social and Other 
   Societies 
June 2019
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  Title Time 1 Time 2 Venue  
Sat, 01 Jun 2019
    Artisans Cup 07:30 - 08:40  
    Artisans Cup 09:00 - 10:50  
    Artisans Cup 11:10 - 12:00  
    Artisans Competition 15:00 - 16:00  
Sun, 02 Jun 2019
    Society 07:30 - 13:54  
    Club Team v Burnham (A) 13:00 Away  
Mon, 03 Jun 2019
    Seniors v Burnham (A) 08:30 Away  
    Society 08:42 - 09:38  
    Ladies v Burnham 11:14 - 11:54  
Tue, 04 Jun 2019
    EWGA Medal & Q/R Challenge Cup 09:14 - 11:54  
    Over 19s v Reading (A) 13:00 Away  
Thu, 06 Jun 2019
    Society 08:42 - 08:50  
    Society 08:58  
    Society 09:06 - 09:54  
Fri, 07 Jun 2019
    Friday Night Supper 19:00  
    Weekday Medal -  
Sat, 08 Jun 2019
    Mens June Medal 07:00 - 08:20  
    Mens June Medal 08:40 - 09:50  
    Mens June Medal 10:10 - 10:50  
    EWGA Medal & Challenge Cup Q/R 11:00 - 11:20  
    EWGA Medal & Challenge Cup Q/R 11:40 - 12:20  
    Artisans Competition 14:30 - 16:00  
Sun, 09 Jun 2019
    Mens June Medal 07:30 - 08:50  
    Mens June Medal 09:10 - 11:00  
    Juniors v Calcot (A) 11:30 Away  
    Scratch Team v Flackwell Heath 13:30 - 15:00  
    Sunday Carvery Lunch (full event details) -  
Mon, 10 Jun 2019
    Captain & Pro Challenge 08:26  
    Seniors v East Berks (A) 09:00 Away  
    Ladies v Winter Hill (A) 11:30 Away  
Tue, 11 Jun 2019
    Silver Jubilee 09:06 - 10:26  
    Silver Jubilee 10:42 - 10:58  
    Silver Jubilee 11:14 - 11:38  
    Over 19s v Newbury & Crookham 13:14 - 14:10  
Wed, 12 Jun 2019
    Club Team v Gerrards Cross 13:46 - 14:42  
Thu, 13 Jun 2019
    Society 12:18 - 14:34  
Fri, 14 Jun 2019
    Seniors v Flackwell (A) 08:30 Away  
Sat, 15 Jun 2019
    Ladies Club Championship 07:30 - 08:20  
    Peace Cups 1st Round 08:50 - 10:30  
    Peace Cups 1st Round 10:50 - 12:20  
    Peace Cups 1st Round 12:40 - 14:10  
    Artisans Competition 15:00 - 16:00  
Sun, 16 Jun 2019
    Plate Competition 07:30 - 08:40  
    Ladies Club Championship 09:20 - 10:00  
    Ladies Club Championships 10:10  
    Peace Cups 2nd Round 11:00 - 13:30  
    Artisans Competition 15:00 - 16:00  
Mon, 17 Jun 2019
    Seniors v Mill Ride 08:18 - 09:14  
    Over 19s v Moor Park (A) 13:30 Away  
Tue, 18 Jun 2019
    Golden Jubilee 09:22 - 11:06  
    Club Team v Calcot (A) 13:00 Away  
Wed, 19 Jun 2019
    Society 09:14 - 09:46  
Thu, 20 Jun 2019
    Society 10:18 - 10:42  
Fri, 21 Jun 2019
    Club Team Competition 08:18 - 10:02  
    Ladies Captain & Pro Challenge 12:58  
Sat, 22 Jun 2019
    Captain & Pro Challenge 08:26  
    Juniors v Frilford (A) 14:00 Away  
Sun, 23 Jun 2019
    Ladies' Captain's Prize 07:30 - 10:10  
    Hillman Plate 12:40 - 13:40  
    Junior Stableford 14:00 - 14:30  
    Artisans Competition 15:00 - 16:00  
Mon, 24 Jun 2019
    Captain & Pro Challenge 08:26  
Tue, 25 Jun 2019
    EWGA Medal & Q/R Challenge Cup 09:14 - 11:54  
    Over 19s v Henley (A) 13:15 Away  
Wed, 26 Jun 2019
    Jack Cloynes Trophy 08:26 - 09:46  
Thu, 27 Jun 2019
    Society 09:14 - 09:46  
Fri, 28 Jun 2019
    Weekday Stableford -  
Sat, 29 Jun 2019
    Mens July Medal 07:00 - 08:20  
    Mens July Medal 08:40 - 09:50  
    Mens July Medal 10:10 - 10:50  
    EWGA Medal & Challenge Cup Q/R 11:00 - 11:20  
    EWGA Medal & Challenge Cup Q/R 11:40 - 12:20  
Sun, 30 Jun 2019
    Mens July Medal 07:30 - 08:50  
    Mens July Medal 09:10 - 11:00  
    Society 11:10 - 13:30  
    Artisans Competition 15:00 - 16:00  
    Sunday Carvery Lunch (full event details) -